Pasiruoškite įtemptoms kovoms tarp geriausių iš geriausių!

Varžybų dalyviai jau ruošia savo robotus kovotojus, kuriuos galėsite stebėti Robotiadoje.

Rungtyse pamatysite robotų įvairovę. Varžovai dalyvaus su LEGO arba savadarbiais robotais. Įvairaus amžiaus dalyviai atsiveš nuo mažiausių iki didžiausių robotų, su gerai apgalvotais roboto patobulinimais, ar itin išmaniai sukurtais programų kodais.

Visose varžybose robotai privalo būti autonominiai, tai reiškia, kad žmogus roboto nevaldys. Jis turės būti iš anksto užprogramuotas, jog galėtų orientuotis trasoje. Robotas turės savarankiškai planuoti savo veiksmus, kad įveiktų kliūtis ar priešininkus, todėl varžybos tampa dar įdomesnės.

Sumo kovos

Manote, kad kovos menus gali praktikuoti tik žmonės? Ateikite ir įvertinkite kaip tai daro robotai! Mini, LEGO ir kiti sumo robotai kovos dėl nugalėtojo titulo.

Šios varžybos nenuspėjamos! Kiekvienas išradėjas turi pritaikyti taktinę strategiją, jog laimėtų kovą. Susirinkę žiūrovai ir patys robotų kūrėjai stebės varžybas neatitraukdami žvilgsnių, nes kova bet kurią akimirką gali pasisukti visai kita linkme. Kovų trukmė dažnai nenuspėjama – nuo sekundžių iki minučių. Jų tikslas – išstumti kitą sumo robotą iš kovos erdvės.

Renkami Yuko (efektyvūs) taškai užtikrins roboto varžybų laimėjimą. Būdų gauti taškus yra ne vienas. Pavyzdžiui Yusei reiškia dominavimą. Jei robotas bus lyderis kovoje, jis gaus papildomų taškų.

Linijos sekimas

Pasiruošt, dėmesio, pirmyn!

Jie stoja prie starto linijos ir lekia visu greičiu pirmyn! Šių sparčiai lekiančių robotukų varžybos vienos populiariausių tarp robotų varžybų pasaulyje.

Šioje rungtyje greitis ir tikslumas itin svarbus. Sukonstruotas robotas turi kuo greičiau pravažiuoti juoda nubrėžta linija iki finišo. Tam, kad orientuotųsi trasoje, robotai šioje rungtyje naudoja spalvų jutiklius. Šie turi užtikrinti, jog robotukas neišvažiuotų iš trasos.

„Folk race“ lenktynės

Robotas padedamas prie starto linijos ir turi savarankiškai apvažiuoti sukurtą trasą. Tačiau ne viskas taip paprasta. Iki pat varžybų pradžios pamatyti trasos nebus galima, todėl robotai turės galvoti čia ir dabar.

Sienelės, kalniukai, duobės ar laisvai stovintys objektai robotams kelia sunkumų. Išradėjai turi apmąstyti visas galimas kliūtis ir užprogramuoti robotą taip, jog šis galėtų lengvai įveikti trasą. Už kiekvieną įveiktą trasos ratą dalyviai gaus taškų, kurie nulems kas gi pasirodė geriausiai.

Svarbu: robotas turi važiuoti teisinga kryptimi!

Kiekvienos varžybos atskleidžia vis naujų atradimų ir sprendimo būdų įvairioms problemoms įveikti. Todėl atvykite ir stebėkite robotų varžybas ROBOTIADOJE!