Skubėkite registruotis, nes registracija į kovo 2 d. vyksiančias FLL atkrintamąsias varžybas jau prasidėjo. Ji truks tik iki sausio 31 d. Vaikai nuo 9 iki 18 metų bus laukiami didžiuosiuose miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose). Pagrindinis varžybų tikslas – išspręsti užduotis kosmoso temos lauke.

Visi robotų varžybų entuziastai raginami registruotis į regionines atkrintamąsias varžybas didžiuosiuose miestuose. Šiais metais jūsų lauks tema „Į orbitą“. Ruoškite skafandrus, nes jūsų komanda turės daug darbo tam, kad užkariautų kosmosą. Net 16 geriausiai pasirodžiusių komandų pateks į FLL Lietuva finalą, kuris vyks kovo 23 d. Vilniuje.

Būdami tikrais išradėjais, turėsite nustatyti su kokiais fiziniais ir socialiniais sunkumais galėtų susidurti keliaujanti įgula. Kosmoso tyrinėjimas - labai sudėtingas ir ilgas procesas, todėl klaidoms vietos nėra. Jūsų komanda turi apgalvoti visus galimus iššūkius ir sukurti jiems tinkamiausius sprendimus.

Varžybų eiga

Varžybos kyla į kosmosą ir kviečia prisidėti prie naujų idėjų kūrimo. Pagalbos astronautams, inžinieriams ir visai kosminei komandai visada reikia. Šiais metais komandos turės ieškoti įsisenėjusių arba naujai iškylančių problemų su kuriomis susiduria įgulos ilgam laikui išvykstančios į kosmosą.

Įsigilinkite į savo pasirinktą sferą ir ištyrinėkite ją kuo nuodugniau. Svarbus išradėjo bruožas – mokėjimas ieškoti informacijos. Kitų išradėjų darbai, profesionalų interviu, istorijos, straipsniai gali būti naudingi ieškant sprendimo būdų. Jūsų komanda galėtų tobulinti jau esamą išradimą arba surasti visiškai naujų sprendimų išgyvenimui kosmose.

Atlikę tyrimą jį turėsite pristatyti visiems susirinkusiems. Atsakyti, kodėl pasirinkote tokią temą, kaip ją tyrėte ir kokius rezultatus radote. Pasinaudokite vaizduote, pristatymai gali būti kūrybiški ir vaizdingi, tačiau neturėtų nukrypti nuo pagrindinės tyrimo minties.

Naujas FLL robotų laukas kelia iššūkius ir žadina vaizduotę. Jaunieji inžinieriai parodys savo sumanumą ir išradingumą, kurdami įspūdingus robotus.

Kaip visuomet - FLL neapsieina be komndos vertybių pristatymo. Tai itin svarbus 21-ojo amžiaus bruožas ir jaunuoliai dirbdami komandose jį puikiai lavina.

Varžybų nugalėtojai atstovaus Lietuvą

Teisėjams pamačius visus pristatymus ir įvertinus atliktus tyrimus, nugalėtojai keliauja toliau. FLL atkrintamosiose varžybose iš visos Lietuvos bus išrinkta net 16 komandų, kurios keliaus į finalą. Finalas vyks kovo 23 d. ROBOTIADOJE, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje.

Išmaniausi ir inovatyviausi iš visų turės galimybę dalyvauti FLL atvirajame Europos čempionate.

Svarbiausia išradėjų užduotis - pagelbėti tiek kosmose, tiek žemėje gyvenantiems gyventojams. Suburkite savo kosminę komandą ir pirmyn į orbitą!

Registruotis galite užpildę formą internetu.

Daugiau informacijos apie varžybas rasite čia.